KİM BU ŞEREFSİZLER!!! « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Çal Mahallesi Karantinaya Alındı

SAĞLIK, SİİRT HABERLERİ

KİM BU ŞEREFSİZLER!!!

Bu biyografi 19 Mart 2020 - 16:26 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

18 Mart 2020 Çarşamba günü AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dünya genelinde yaşanan KORONAVİRÜS ile ilgili ULUSA SESLENİŞ olarak yorumlanabilecek bir konuşma yaptı. Bütün TV kanallarından canlı olarak yayınlanan konuşmayı hem bir vatandaş, hem de bir gazeteci olarak pür dikkat ve hassasiyetiyle dinledim. 6 saat süren toplantının ardından,  Çankaya Köşkünün bir salonunda düzenlenen basın toplantısına davet edilen gazetecilerle bazı Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, bakanlar ve AKP’li siyasiler katılmışlardı. Basın toplantısının yapılacağı salonda oturuş şekli KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında düzenlenmiş, davetliler bir koltuk dolu, bir koltuk boş olacak şekilde oturmuşlardı.

KORONAVİRÜS SALGINI dolayısıyla düzenlenen basın toplantısına davet edilen Sivil Toplum Örgütleri arasında Türk Tabipler Birliği ve Türk Eczacılar Birliğinin bulunmadığını anti parantez belirtelim. Salgın hastalık konusunda bir toplantı düzenleniyor, ancak, her ne hikmetse, Türkiye’de sağlık konusunda en yetkili ve etkili iki sivil toplum örgütü davet edilmiyor!

KORONAVİRÜSLE mücadele için 100 milyar liralık bir harcama yapılacağının belirtildiği ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASINDA bu desteklerin kapsamı konusunda Sayın Erdoğan’ın açıkladığı 20 madde içinde bize göre en dikkat çekici olanları:

*Vergi ertelemeleri,

*Bazı işlemlerde KDV’nin 3 ay süreyle düşürülmesi,

*Esnafların Bankalara olan kredi borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi,

*İhracatçılara stok finansmanı desteğinin verilmesi,

*En düşük emekli maaşının 1500 TL düzeyine çıkarılması,

*Emeklilere zaten Mayıs ayında verilecek olan Ramazan Bayramı ikramiyesinin, Nisan ayı başında ödenmesi,

*Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayrılması gibi olanlardı.

Şunu belirtelim ki, KORONAVİRÜS SALGINI olmasa dahi en düşük emekli maaşının zaten ASGARİ ÜCRET düzeyine çıkarılması gerekir.

Emeklilere, Mayıs ayında verilmesi gereken Bayram ikramiyesinin öne çekilmesi iyi de, onun da asgari 2 bin TL olması gerekeceğini anımsatalım. Yani, burada emeklilerin bayram ikramiyelerinin arttırılarak günün şartlarına uygun hale getirilmesine nokta konulmuştur. İkramiye BİN TL olarak ödenecek demektir.

Bütün bunlar yine iyi de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan öyle bir cümle kurdu ki, gerçekten çok acı geldi. Sayın Erdoğan, KORONAVİRÜS FELAKETİ DOLAYISIYLA ELLERİNİ OVUŞTURAN VE SEVİNENLER BULUNDUĞUNU iddia etti ki, tüylerimiz diken-diken oldu. Gerçekten de, bu gibi felaketlere sevinenler olabilir mi!

KORONAVİRÜS FELAKETİNE sevinenler olduysa, bu gibilerin, ülkemizde yaşanan deprem, çığ, yangın gibi felaketlere, maden ocaklarında yaşanan göçüklere, hatta, İdlib ve benzeri askeri harekatlarda verilen şehitlere de ELLERİNİ OVUŞTURDUKLARI istifhamları ortaya çıkar ki, bu gerçekten aklın ve izanın alacağı durum değildir.

Peki, KORONAVİRÜS SALGINI oldu diye ELLERİNİ OVUŞTURANLAR KİMLER OLABİLİR! Sayın Erdoğan’ın siyasi rakipleri olan BAY KEMAL Mİ, MERAL AKŞENER Mİ, TEMEL KARAMOLLAOĞLU MU, SELAHATTİN DEMİRTAŞ MI, AHMET DAVUTOĞLU VEYA ALİ BABACAN MI! VEYA DİĞER MUHALEFET PARTİLERİNİN LİDERLERİ Mİ! YOKSA, HEPSİ Mİ!

Sayın Erdoğan’ın bu söylemi gerçekse ve (KORONAVİRÜS SALGINI OLDU, İYİ Kİ OLDU! HÜKÜMET ZORA GİRECEK) diye sevinenler ve ellerini ovuşturanlar varsa açık ve net söyleyelim, BUNLAR ŞEREFSİZ, NAMUSUZ, ALÇAK, HAİN VE KİFAYETSİZ KİMSELERDİR!

Ben, adını saydığım bütün zevatı bu söylemden TENZİH EDEREK, hiç kimsenin, hele hiçbir siyasi parti liderinin (TÜRKİYE’DE FELAKETLER YAŞANIYOR) diyerek sevineceğine, ellerini ovuşturacağına inanmak istemiyorum, inanmıyorum da!

PEKİ, KİM BU ŞEREFSİZLER!!!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CORONA VİRÜS VE İLİMİZ

Corona virüs salgını ile kalkıyoruz, ve adeta yine onunla yatıyoruz. Sabah kalktığımızda birbirimizler selamlaşıp günaydın demeden önce gözlerimiz televizyon ekranına veya cep telefonuna takılıyor. Hepimiz korkuyoruz. Daha doğrusu korkutulduk. Bunda daha çok okunma amacı ile medyanın ve bazıları konuşmuş olmak için konuşan ve bazıları da gerçekten iyi niyetle vatandaşların kurallara uymalarını sağlamak amacıyla açıklamalar yapan bilim insanlarının etkisi çoktur. Bu kadar yaygın bombardımanın ardından insanın korkmaması mümkün değildir. Ancak insan karşısındaki tehlike ne kadar büyük olursa olsun insan elindeki imkanları bilirse biraz rahatlar. Kendisine bir güven gelir. O nedenle isterseniz, Siirt’in corona virüs konusundaki imkanlarını şöyle b…

GELDİĞİN GİBİ GİT KORONA!

Bazen elimde olmadan düşünüyorum, kötümser olmak istemiyorum ama o kadar görmemiz gereken insanları görüp de  görmemezlikten geldik ki, uzun süre kör, sağır ve dilsiz olduk. Dünyayı saran  bu virüs belki de gözlerimizin açılmasına, kulaklarımızın duymasına ve sesimizin çıkmasına  bir sebeptir diye düşünmeden edemiyorum. Senelerdir savaşın ortasında kalan insanları ve bu insanların minicik yavruların darmadağın olan hayatları, küçük bedenlerin acı çekişini, ellerinden alınan yaşamları... Sadece izledik; ne gördük ne de duyduk ve  her konuda olduğumuz gibi duyarsız kaldık , kendimize dert etmedik, hayatımıza rutin bir şekilde sanki hiç bir şey yokmuş gibi devam ettik... Yanarak ölmeyeceğimizi bile-bile bedenlerimizden  veya kalbimizden bir par…

DÜNYA İNSANLIK SINAVINDA!

Şimdi buradan ne yazsak-ne söylesek boş. İşte dünyanın hali ortada. Koca bir gezegen küçük bir virüs karşısında diz çökmüş durumda Korona can almaya devam ediyor. Bu süreç ne zamana kadar sürer bilemiyoruz. Daha ne kadar ölüm vakaları yaşanır ne kadar hastalık yayılır onu da bilemiyoruz. Aşı gelişir mi derman bulunur mu bu soruya da cevap veremiyoruz. Dünya bir bilinmezlik ve panik içinde. Sorular cevapsız. Umutsuz-karamsar bir tablo çizme niyetinde değilim. Ama ortada bir gerçek var. Eğer işin farkına varamaz ve ciddi önlemler alamazsak vah halimize. Çin’i örnek alırken İtalya’dan da ibret almak zorundayız. Çin bu virüsü nasıl yendi İtalya ve diğer Avrupa ülkeleri nasıl yenildi. Devletimiz üzerine düşeni yapıy…

ZAFER ETKİNLİKLERİNE DE GÖLGE DÜŞÜRDÜ KORONA

Birçok ülkeyi esir alan korona virüsünün küresel bazdaki olumsuzlukları devam ediyor ve bu ölümcül virüsün en az zararla atlatılmasına gayret ediliyor vakaların yaşandığı ülkelerde... Bizlerde de virüsün görüldüğü açıklamasından sonra alınmakta olan önlemler yanı sıra tespit edilen vakaların sayısı ile yeni tedbirlere  yönelik bilgilendirmeler yapılıyor aynı zamanda... Ekonomik alanda da küçümsenmeyecek zararlara yol açacağı anlaşılan korona virüsü, dün 105. yılına ulaştığımız Çanakkale Zaferi etkinliklerine de gölge düşürdü ve çelenk koymakla sınırlandırıldı gerçekleştirilen etkinlikler... Halkımızın,  ölümcül virüsün endişesi içinde ne tür önlemler almaları gerektiğini dile getiren uyarılara pürdikkat kulak verirken, d…

SİİRTSPOR BAŞARACAK GÜÇTESİN

Bu güne gelmeden önce şöyle bir geçmişe baktığımızda bile Siirtin futbolda ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Bölge genelinde futbolun daha tam olarak yaygınlaşmadığı dönemde bile 1950 lili yıllarda Siirt, başta Altay Fenerbahçe olmak üzere bir çok takıma futbolcu gönderme başarısını göstermiş bir ildir. Benim hatırladığım yani çocukluk ve gençlik yıllarıma denk gelen 1970-1985 li yıllarda da bölge genelinde adından söz ettiren Türkiye kupalarında ileri turlara kadar yükselen takımlarımız vardı. O dönemlerin Gençlikspor, Botan Sporu, Akın Sporu ve YSE Sporu unutulmaz bir şekilde hafızalara kazınmıştır. Geçmişi bu kadar güçlü olan bir takımın bu günkü durumuna baktığımızda da tıpkı Nasrettin Hocanın yağ, un ve şeker var o halde …

BİR BU TEHLİKE EKSİKTİ!

Dünya ülkelerinin önemli gündemlerinden biri, geçen yılın Aralık ayında Çin’de görülen ve başka ülkelere sıçrayan Korona virüsü olup, bazı Ortadoğu ülkelerinde ölüme yol açan bu virüse yönelik önlemler alınıyor ülkemizde… Önemli konuda sık sık açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı İbrahim Koca, alınması gereken önlemlere dikkat çekerken “Mecbur bir durum olmadıkça yurt dışına çıkılmamalıdır…” diye de tavsiyelerde bulunuyor aynı zamanda… 4 bin kişinin söz konusu virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtiliyor ve Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline geldiğinin gözlemlenmesi; “Ortadoğu’da coğrafyasında binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan durumlar yetmezmiş gibi şimdi de Korona virüsünün yol açabileceği ölümle…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ