Kış Operasyonları Devam Ediyor

Kış Operasyonları Devam Ediyor

Siirt’in Baykan ilçesinde PKK/KCK Bölücü Terör Örgütünü etkisiz hale getirme ve barınma alanlarını imha etmeye yönelik kış operasyonu düzenlendi.

Haberin Tarihi: 08 Ocak 2019

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca kış operasyonları kapsamında PKK/KCK Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve muhtemel barınma alanlarını imha etmeye yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Siirt İli Baykan İlçesi Gümüşkaş Köyü kuzeydoğusunda “Şehit Uzm. Jandarma Çvş. H. İbrahim KARA 2019/01 operasyonu” icra edilmiştir.

İcra edilen operasyon sonucunda; (15 Kg) EYP yapımında kullanılan amonyum nitrat (plastik beyaz bidon içerisinde), (1) adet piknik tüpü, (1,5) metre kablo, blok halinde (4) adet büyük pil, (1) adet tüp başlığı, (1) adet kullanılmış sargı bezi, (4) adet kullanılmış şırınga, (1) adet vazelin krem, (2) adet yara ve yanık kremi,  (14) adet kapsül, çeşitli ilaç ile çok sayıda yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.

Bulunan malzemelerden delil niteliği taşıyanlar muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler ise Cumhuriyet Savcısının talimatı ile imha edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın