Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

KURBAN BAYRAMI MESAJI

KURBAN BAYRAMI MESAJI

İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2017

 

Kurban yaklaşmak, yakınlaşmak, yakınlık demektir. İnsanların meslekleri, unvanları, sınıfsal konumları, etnik konumları, kendi tercih ettikleri veya etmedikleri bazı farklı özellikleri dolayısıyla aralarına soktukları mesafeleri, ayrılıkları giderme vesilesidir Kurban. Bir yandan insanı Allah’a ve tabiata yaklaştırırken, farklı insanları da birbirine yaklaştırır, yakınlaştırır. Bilhassa içerdiği sadaka öğesi dolayısıyla zenginle fakiri yakınlaştıran kurban, bugün İslam milletinin ulaştığı küresel coğrafya dolayısıyla doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi yakınlaştırırken bir şeyi daha çok iyi yaptığına bugün hayretle emin olabiliyoruz. Bugünün insanı ile binlerce yıl önceki dönemlerin insanını da birbiriyle aynı zamanın içine katıyor. Bir anda hepimiz İbrahim’in ve İsmail’in çağdaşları oluveriyoruz.

Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden niyaz ediyor; kutsal topraklardan en güzel dilek ve dualarla selam, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Suriye, Gazze ve Arakan başta olmak üzere, İslam dünyasında yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulmasını Cenabı Haktan niyaz eder, Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, saadet ve selamet getirmesini temenni ediyorum.

Prof. Dr. Yasin AKTAY

Siirt Milletvekili

Bir Yorum Yazın