Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kurtalan’da Değişim Gün Yüzüne Çıkıyor

Kurtalan’da Değişim Gün Yüzüne Çıkıyor

Altyapı sorunu bitmek üzere olan ilçede yapılan çalışmalar yeni yeni kendini hissettirmeye başlıyor. Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, “Su sıkıntımız çözüldü, 74 bin nüfusa hizmet verecek depolar kuruldu” dedi.

Haberin Tarihi: 08 Kasım 2017

Kurtalan ilçesinde yapılan çalışmaları hakkında bilgi veren Karaatay, 74 bin nüfusa hizmet verebilecek 400 ve 2 bin 500 tonluk su deposunun yanı sıra 4000 ve 4000 tonluk 2 adet yeni su deposu daha yapıldığını ve bu depolar sayesinde İlçede su sıkıntısı yaşanmadığını açıkladı. Yaklaşık 30 yıldan fazladır ilçede su sıkıntısının yaşandığını aktaran Başkan Karaatay, “İlçemizin en önemli sorunlarından biri su sıkıntımızdı. Belediye olarak buna büyük öncelik verdik ve sorunu çözümü için büyük çabalar sarf ettik. Şuan kurduğumuz yeni 4 adet depo sayesinde ilçemiz de vatandaşlarımız su sıkıntısı çekmiyor ve 7/24 saat su alabiliyor” dedi.

İlçede çalışmaları yerinde inceleyen ve yapılan çalışmalarda yaşanan aksaklıkları yakında takip eden Karaatay, “Yapılan çalışmaları bizzat kendim denetliyorum ve aksaklıkları anında gideriyorum. İlçemiz de alt yapı çalışmaları bitme aşamasına geldi. Bu konuda ilçe halkımızdan sabır bekliyoruz. Alt yapılı çalışmalarının büyük bir kısmı bitti. Kaldırım çalışmalarında ise ilçemizde tüm kaldırımlar yenilendi. Sırda üst yapı çalışmalarımız bulunmaktadır ve bu çalışmalara başladık ve caddelerimizi asfaltlamaya başladık” dedi.

VATANDAŞLAR DEĞİŞİMDEN MEMNUN
Kurtalan’da yapılan çalışmaların ilk olarak vatandaşlara sıkıntılar yaşattığını ancak hizmetin ardık gözle görülmeye başlandığını aktaran vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Meydanının baştan sona yenilenerek modern bir park haline getirildiğini aktardı.

Vatandaşlar, “Belediyenin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Başta en büyük sorunumuz olan su sıkıntısı giderildi ve bu bizleri memnun etti. Diğer yandan ise bazı mahallelere çocuk oyun parkları yapıldı çocuklarımız sokaklarda vakit geçireceğine parklarda vakit geçiriyorlar. Hafta sonları ise yeni yapılan ve yapımı biten 15 Temmuz Demokrasi parkına akın ediyoruz. Ailece bu parka gelerek günümüzü geçiyoruz. İlçemizde bulunan birçok yaşlı vatandaşımız ise çayhanelere gitmektense bu parklara gelerek büyük bir alanda rahatlıkla yürüyüş yapabiliyorlar. Ancak ilçemizde eksikliklerimiz var bu konuda, belediyenin çalışmalarını devam etmesini bekliyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın