Lokantada Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Lokantada Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Siirt’te Güres Caddesi üzerinde bulunan bir lokantanın ofis bölümünde çıkan yangın paniğe neden oldu.

Haberin Tarihi: 07 Ekim 2018

Siirt’in Yeni mahalle Güres Caddesinde bulunan bir lokantada yangın çıktı. Yangın paniğe neden olurken yangının üst katlara sıçramadan itfaiye tarafından söndürülmesi olası bir faciayı önledi.

Edinilen bilgilere göre, Siirt’in Yeni mahalle Güres Caddesinde 5 katlı bir binanın altında bulunan bir lokantada Elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Üst katta oturan apartman sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Apartman sakinlerinin tahliye edilmesinin ardından yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yangın üst katlara sıçramadan söndürüldü.

Bu arada lokantanın üstünde oturan apartman sakinleri tahliye edilirken, Üst katlara kadar dumanın çıkması, apartmanda oturanları paniğe sevk etti.

Kısa sürede olay yerine gelen Siirt Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürerek kontrol altına aldı.

Yangının tamamen söndürülmesinin ardından mahalle halkı rahat bir nefes alırken, itfaiye ekipleri yangınla ilgili rapor tuttular ve mahalle halkıda itfaiyecilere zamanında müdahale ettikleri için teşekkür ettiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın