Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Memur-Sen Zeytin Dalı Harekatı’na Tam Destek

Memur-Sen Zeytin Dalı Harekatı’na Tam Destek

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Siirt Şubesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Arfin’e düzenlediği Zeytin dalı Harekatında devletin yanında olduğunu beyan edan bir açıklama yaptı.

Haberin Tarihi: 14 Şubat 2018

“Tüm Anadolu ayaktayız, emperyalizme karşı savaştayız” pankartı taşıyan sendika üyeleri 15 Temmuz Kent Meydanı’nda toplandı. Burada sendika üyeleri adına açıklama yapan Şube Başkanı Murat Şeker, Zeytin Dalı Harekâtının gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar olduğunu söyledi.  Şeker, “Operasyonun başlangıcından bugüne kadar “Düğüne gidiyoruz” diyen nice yiğidimizi şehadete uğurladık. Vatan için şehadet şerbetini içen her yiğidi Süleyman Şah ve şehit düştükleri her yeri Süleyman Şah türbesi kabul ediyoruz. Biz, bütün inanmışlığımızla bir kez daha haykırıyoruz; onlar ölümü öldürdüler ve ölümsüzlük otağını mesken tuttular. Zeytin Dalı Harekâtının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik “bitirici darbe” hamlesini, “savaş” olarak göstermeye kalkışanlar var.

Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanını, “sivil hassasiyeti” ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var.

Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf var. İlki; küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye’dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın