Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Mini Dünya Kupası’nda heyecan başlıyor

Mini Dünya Kupası’nda heyecan başlıyor

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek FIFA 20 Yaşaltı Dünya Kupası’nda perde bugün açılıyor. Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda düzenlenecek resmi açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile FIFA Başkanı Sepp Blatter de katılacak. Turnuvanın açılış maçı saat 18.00’de B Grubu’nda yer alan Küba ile Güney Kore arasında Kadir Has Stadı’nda oynanacak. Erdoğan ile Blatter’in başlama vuruşunu yapacağı...

Haberin Tarihi: 21 Haziran 2013

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek FIFA 20 Yaşaltı Dünya Kupası’nda perde bugün açılıyor.

Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda düzenlenecek resmi açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile FIFA Başkanı Sepp Blatter de katılacak. Turnuvanın açılış maçı saat 18.00’de B Grubu’nda yer alan Küba ile Güney Kore arasında Kadir Has Stadı’nda oynanacak. Erdoğan ile Blatter’in başlama vuruşunu yapacağı mücadeleyi Cüneyt Çakır yönetecek.

Diego Maradona, Lionel Messi, Van Basten, Roberto Carlos, Thierry Henry gibi yıldızların parladığı U-20  Dünya Kupası’nın açılış töreni Küba-Güney Kore maçı sonrası saat 20.02’de başlayacak, 14 dakika sürecek. Anadolu’nun karakterini yansıtan kervansaray, dokuma halı ve kamp ateşi unsurlarının yer alacağı törende 600’ü aşkın performans sanatçısı ile 175 kişilik halk oyunları dans grubu yer alacak. Açılış seremonisinde, turnuvanın resmi şarkısı ‘Yıldızlar Buradan Yükseliyor’un seslendirilmesinin ardından özel bir dans grubu sahanın ortasına gelerek çeşitli figürlerin yer aldığı ‘Halı Dansı’nı gerçekleştirecek. Ardından da ‘Ateş Dansı’ performansı ile açılış töreni sonlanacak. Finalist 24 takımın anadilinde ‘Hoş geldiniz’ yazan halılar da ülke bayrakları ile birlikte gösteri boyunca sahanın kenarlarında yer alacak.

Genç Milliler, yarın sahne alacak

Toplam 52 maça sahne olacak U-20 Dünya Kupası’na İstanbul, Bursa, Kayseri, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Rize ev sahipliği yapacak. C Grubu’nda yer alan Ay-Yıldızlılar, grup maçlarını ise Trabzon ve Rize’de oynayacak. Feyyaz Uçar yönetimindeki Milliler, ilk sınavında yarın saat 21.00’de El Salvador ile Avni Aker’de karşılaşacak. Tüm maçlar TRT’den naklen yayınlanacak.

Bir Yorum Yazın