NEMRUTLARIN FİTNE ATEŞİ İBRAHİMLERİ YAKMAZ « Siirt'te Net

SON DAKİKA

2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Baykan-Haberleri, Jandarma

NEMRUTLARIN FİTNE ATEŞİ İBRAHİMLERİ YAKMAZ

Bu haber 22 Mayıs 2020 - 14:07 'de eklendi ve 124 views kez görüntülendi.

Molla İsmail Hakkı Toprak Tillo-Siirt
Güzel İzmir’imizde merkezi sistemle ezan okunan bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından ses sistemine müdahale edilerek frekanslara korsanca girilmiş ”Çav Bella” adlı sözde marş seslendirilmiştir.

Yapılan bu hayasızca saldırı, alçaklığın da ötesinde derin bir çukur belahati ve hamakatidir. Kınanmayı ve lanetlenmeyi dahi hak etmeyen bu basitlik, muhatap kılınmaya değer değildir. Çok acemice ve bayağıca bir provokasyon olduğu ayan beyan olan bu olayda karanlıktan ve cehaletten beslenen bir takım asalakların gölgeleri ses verir olmuştur.

Yanlış yerden ses verenler kime karşı seslerini yükselttiklerinin farkındalar mı acaba? La galibe illAllah fermanından haberdarlar mı? “Mekeru ve MekerAllah Vallahu Hayrul Mekirin” ayeti celilesinin hikmetinden kendilerini sıyırabileceklerini mi sanırlar? Aziz milletimiz bu türden çiğlik ve densizliklere prim vermeyecek kadar basiret, feraset ve ne acıdır ki tecrübe sahibidir.

Binlerce yıllık birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz, birlikte vatanlaştırdığımız topraklara can verilerek, kan dökülerek muhkem kılınmıştır. Bugün ise kıyamete kadar var olma mücadelemizi aşkla, imanla, sevgiyle, emekle, gayret ve samimiyetle sürdürmek zorundayız. Çünkü milletimize, dünya Müslümanlarına ve bütün mazlum insanlara karşı sorumluluğumuz vardır. Devletimizin ve insanımızın malayani şeylerle heba edecek zamanı yoktur. Birlik, dirlik ve kardeşlik yolunda birbirimize sımsıkı sarılmak zamanıdır.

Dünyamızda yepyeni oyunlar sahnelenmekte, herkes yeni duruma göre pozisyon almaktadır. Küçük akılların, akidesiz toplumların, inançsız ve iradesiz bireylerin bu yeni düzende akıbetleri hüsrandan başka bir şey olmayacaktır. Milletimizin her bir ferdinin inancı, düşüncesi, siyasi tercih ve hayat tarzı ne olursa olsun bu ayak oyunlarının nerelerde tezgâhladığını bilecek kadar arif olduğu tartışmasızdır.

Mabetlerimiz şehitliklerimiz gibi vatan topraklarının tapu senetleridir. Her türlü menfaat ve siyasi emeller uğruna harcanacak yerler değildir. Muhterisler, siyaset tellâlları ve fitnebazlar kendilerine başka yerler, başka meşgaleler arasınlar. Millet her türlü eza ve cefaya göğüs gererken, için için

gülenler, dünyalık devşirenler, kimsenin kimseye fayda veremediği hesap gününü unutmasınlar.

Tarihin şehadetiyle sabittir ki ecdadımızın heybeti maruf-u cihandır, fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır. Camilerimiz İslam toplumlarının mimariye bürünmüş kimliğidir. Şehirlerimiz cami merkezli planlandığı için toplumsal hayatımız da caminin temsil ettiği değerlerle inşa edilmiştir. Bu değerler adalet, merhamet, zarafet, ilim, ahlak, marifet ve hikmet düsturlarıdır. Bu sebeple camilerimiz birlik ve kardeşlik mekânlarıdır. İzmir’de cami üzerinden fitne çıkarmak isteyenler camilerimizin en sağlam kalelerimiz olduklarını bilmeliler. Harimi ismetimize yönelik her türlü tecavüz ve saldırı Merhum Akif’in milletimize tercüman olan duasının karşısında püskürtülüp dağıtılacaktır.

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:

Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli. (Amin)

Bu milletin kutsiyetlerinden uzak, beyinlerini İslam düşmanlarına kiralamış, insana saygıyı bile unutarak yaratılışlarına münafi davranan, zihinlerindeki karanlıklar sebebiyle bu topluma namahrem zavallılara karşı bize düşen görev her Muhammedî çağrıdan sonra camilerin huzur ikliminde buluşmaktır. Camileri mahzun olan bir milletin gönülleri de mahzun kalır. Milletçe kaynaştığımız, kardeşliği muhabbeti yaşadığımız mekânlarımızı madden ve manen sahibi olan yüce Allah’ın şanına layık olarak yaşatmalıyız.

Bu sene camisiz bir Ramazan Bayramı yaşayacak olmamız sebebiyle gönüllerimiz kırık, yüreklerimiz buruktur. Rabb’imizden sonraki bayramlarda camilerde bizleri buluşturmasını niyaz ederim. Bu vesileyle Müslümanların Ramazan Bayramını tebrik eder, insanlığın hidayetine, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, ümmetimizin ve milletimizin ebed müddet selametine vesile olması dualarımızla selam ve muhabbetlerimi sunarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.