NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI BAŞLADI

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI BAŞLADI

Adalet Bakanlığının Türkiye Noterler Birliği ile birlikte uygulamaya koyduğu nöbetçi noterlik uygulaması Siirt’te de başladı.

Haberin Tarihi: 15 Nisan 2019

Siirt il merkezinde görev yapan iki noterde uygulama kapsamında nöbet  sistemi esasına göre cumartesi ve pazar günleri de açık tutuluyor. Cumartesi günleri birinci noter nöbet tutarken, pazar günleri de ikinci noter nöbet tutuyor.

Nöbetçi noter uygulamasından memnun olduklarını belirten vatandaşlar bu uygulama sayesinde noterlik işi olanların tatil oldukları cumartesi veya Pazar günlerinde bu işi çözebileceklerine değiniyorlar.  Daha önceki uygulamada özellikle kamu veya özel sektörde çalışanların noterde bir işleri olduğu zaman zorluk çektiklerini belirten vatandaşlar “Daha önceki uygulamada kamu veya özel sektörde çalışanların noterde işi olduğu zaman izin alma ve bu izin süresi içerisinde işlerini bitirme sorunları vardı. Bu uygulama sayesinde bu zorluk aşıldı. Artık isteyen ister cumartesi veya isterse pazar günü notere gidip işini rahatlıkla çözebiliyor.” Şeklinde görüş belirtiyorlar.

Siirt ikinci noteri Mesut Dumlu da yeni uygulamadan haberdar olan vatandaşların daha rahat olması nedeniyle hafta sonunu tercih ettiklerini belirtti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com