Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

NURTEN TEMİZ, YENİDEN BAŞKAN

NURTEN TEMİZ, YENİDEN BAŞKAN

AK Parti Siirt 5. Olağan Kadın Kolları kongresi Türgev Konferans Salonu yapıldı.

Haberin Tarihi: 10 Şubat 2018

Kongreye, Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Canan Kalsın, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Şaziye Gündüz, Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Ak Parti MKYK üyesi Ethem Sancak, İl Başkanı Özgür Fuat Çalapkulu, il ve ilçe kadın ve gençlik örgütü üyeleri katıldı.

Kongre başlamadan kadınlar davul eşliğinde salonda halaya durdu. Divan teşekkülünün oluşmasıyla başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın mesajları okundu. Siirt Kadın kollarının yaptığı çalışmalar slayttan izletildi.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Genel Merkez Kadın Kolları Hukuk İşleri Başkanı Kalsın, Siirt’in Türkiye için çok önemli bir kent olduğunu, okuduğu bir şiir yüzünden hapse atılan Erdoğan’a milletvekilliği yolunu açarak yiğidi düştüğü yerden kaldırdığını söyledi. Kalsın, 2019 seçimlerinde de aynı dirayeti göstererek büyük bir oyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başkan seçeceklerini aktardı.

Siirt Milletvekili Yasin Aktay da geçmiş dönemlerde kadına hiçbir hak tanınmadığını, hatta kadının hangi kıyafeti giyeceğine iş başındaki erkeğin karar verildiğini söyledi. Atay, AK Partiyle kadına haklarının verildiğini aktardı.

AK Parti Siirt İl Başkanı Özgür Fuat Çalapkulu da siyasette kadının rolüne değinerek, AK Partiyi 16 yıl iktidara ulaştıran kadınlar olduğunu ve 2019 seçimlerinde de aynı kararlılığı hep birlikte göstereceklerini dile getirdi.

Kongreye katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Kadın Kolları başkanı Nurten Temiz, partinin kuruluş aşamasında şuana kadar gelen süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mücadelesine tüm Siirtliler olarak omuz verdiklerini ve buradan sonra da aynı kararlılıkla arkasında duracaklarını söyledi.

Kongrede Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ve Kadın Kolları Başkanı Temiz için sık sık slogan atıldı.

 

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Kasım
    10 Şubat 2018 20:35 Kullanıcı Profili

    Kutlarım amma geçmişte yazın ortasında özellikle koperatif yeni mahalle ve bahçeli evler mahallelerini başkanlığı döneminde günlerce hatta aylarca susuz bırakıp su çilesi çektiren ve bir sonraki seçimde bu mahallelerde büyük ekseriyeti akpartiye gidecek oyların kullanılmamasına sebep olan ve o nedenle belediyenin kaybedilmesine neden olan kişi ile siirte dışardan müdahalesiyle memleketi dışardan yöneten kişi ne getirileri varki her ortamda boy gösteriyor vatandaş soruyor neden özellikle akpartiye oy kaybettirmek isteyenlercemi gönderiliyor oraya

  • kasım
    10 Şubat 2018 20:36 Kullanıcı Profili

    Misbah abem yorumumu yayınla ama

Bir Yorum Yazın