Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Öğrenciler Su Arıtma Tesisini Gezdi

Öğrenciler Su Arıtma Tesisini Gezdi

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne Bağlı Su Arıtma Tesisi, İmkb Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerini ağırladı. Siski Su Arıtma Tesislerinde düzenlenen teknik gezide öğrenciler, suyun hangi evrelerden geçerek kullanıma kazandırıldığı konusunda bilgi aldı.

Haberin Tarihi: 28 Kasım 2017

İmkb Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grup Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek suyun arıtılmasından tüketilmesine; kullanılan su kaynaklarından su tasarrufuna kadar birçok konuda bilgilendirildi.

Su Arıtma Tesisi personelinin rehberliğinde gerçekleştirilen teknik gezide öğrenciler, suyun hangi aşamalardan geçerek musluklarımıza ulaştığı konusunda bilgi sahibi oldular. Günlük 52 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip Siirt Belediyesi Su Arıtma Tesisi’nde durultucu ve filtre havuzları başında öğrencilere görevliler tarafından su arıtılması işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği anlatıldı. Su dezenfektesi ve kalitesi hakkında da bilgilendirilen öğrenciler, merak ettikleri konularda tesis çalışanlarına soru sordular, arıtma işlemini bizzat görerek tecrübe edindiler.

Bir Yorum Yazın