Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Öğrencilerden Anlamlı Yardım

Öğrencilerden Anlamlı Yardım

Ebul Vefa İmam Hatip Ortaokulu ve İnönü Ortaokulu öğrencileri, Siirt Belediyesi bünyesindeki Hayır Çarşısı’na giyim yardımında bulundu.

Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018

Veren el ile alan eli buluşturmak için Siirt Belediyesi’nin hizmete sunduğu Hayır Çarşısı hizmetine devam ederken, bu faaliyete bir anlamlı bağış da Ebul Vefa İmam Hatip Ortaokulu ve İnönü Ortaokulu öğrencileri ve okul idaresinden geldi.

Okullardaki sınıfları tek tek gezerek giysi toplayan öğrenciler, topladıkları yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için rehberlik öğretmenlerinin yönlendirmesiyle belediyeye başvurdu. Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatıyla kabul edilen yardımlar, Siirt Belediyesince hizmete giren Hayır Çarşısı’nda ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunulacak.

Topladıkları yardımları belediye yetkililerine teslim eden öğrenciler, yaptıkları yardımın diğer okullarda da örnek olmasını istiyor.

Siirt Belediyesinde sosyolog olarak görev yapan Servet Kılıç, yaptığı açıklamada, Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak yaklaşık iki yıldır ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımı yaptıklarını anımsattı. Belediyeye 4 öğrencinin geldiğini ve giyim yardımında bulunmak istediğini anlatan Kılıç, şunları belirtti: “Öğrenciler kendi aralarında arkadaşlarıyla topladıkları giyim yardımlarını mağazamıza katkı sunmak adına bize teslim etmek istedi. Kardeşlerimizin böyle bir çalışma içinde bulunması çok hoşumuza gitti ve bizi mutlu etti” dedi.

İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Dündar Aktaş ise öğrencilere bu çalışmada destek verdiklerini belirterek, “Öğrencilerimiz böyle bir çalışma için yanımıza geldi. Açıkçası çok sevindik. Çünkü kendileri yardıma muhtaçken daha kötü durumda olan diğer arkadaşlarını, insanları düşünmeleri bizim hoşumuza gitti ve biz de buna destek verdik.” ifadelerini kullandı.

Siirt Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince öğrencilerden teslim alınan yardımlar İhtiyaç sahibi aileler ile buluşturulmak üzere Hayır Çarşısına teslim edildi.

 

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com