ÖĞRENCİLERE ROL MODEL UYGULAMASI

Haberin Tarihi: 09 Kasım 2016

Bir kafede rol model buluşması adı altında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler polis ağabey ve ablaları ile birlikte yemek yediler. Polislerle sohbet etme ve polislik mesleği hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler, palyaço da büyük ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etkinliğe katılan Vali Mustafa Tutulmazda  yaptığı konuşmada öğrencilere çeşitli nasihatler da bulundu.

Vali Tutulmaz, hayatın bir mücadele olduğunu ve bu mücadeleden galip çıkabilmek için  daha küçük yaşlardan disiplinli ve zamanı iyi kullanarak çalışmayı alışkanlık haline getirmek gerektiğini belirtti. Çocuk ve gençlerin evlerine sadık olmaları ve mutluluğu evlerinde aramaları gerektiğini belirten Vali Tutulmaz “Hayatta kaldığımız sürece bu mücadele devam ediyor. Bu mücadeleden iyi bir sonuçla galip çıkabilmek için sizin şimdi bulunduğunuz yaşlardan itibaren disiplinli ve zamanı iyi kullanarak çalışmak gerekiyor. Bunu yaparsanız ileride meyvesini yersiniz. Başarı kendiliğinden gelmez. Mutlaka çalışmak gerekiyor. Evinize sadık olun ve mutluluğu evinizde arayın, Sokaklarda size yapılacak arkadaşlık tekliflerine itibar etmeyin.Onları sorgulayın. Anne babanızın sizi daima iyiye doğru yöneteceklerini unutmayın” dedi.

Kendi hayatından örnekler veren Vali Tutulmaz 11 yaşlarında yatılı okumak üzere köyünden ayrıldığını ve okuduğu okulları disiplinli çalışması sayesinde derecelerle bitirdiğini belirtti.

Etkinlikte daha sonra Vali Tutulmaz, Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ve Emniyet Müdürlüğü üst düzey yöneticileri öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttılar.

img_1778-vert

 

Siirtli öğrenciler bir araya geldikleri polis ağabey ve ablalarından meslekleri hakkında bilgi aldılar. Siirt Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan kısa adı ÇOGEP olan Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında ortaokul öğrencilerini ağırladı.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com