Olumsuz Hava Siirt’te Enerji Nakil Hatlarını Kopardı

Olumsuz Hava Siirt’te Enerji Nakil Hatlarını Kopardı

Güneydoğu’yu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle Siirt’in Şirvan ilçesine enerji nakil hatları koptu, elektrik direkleri devrildi.

Haberin Tarihi: 25 Mart 2019

Bu nedenle dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı 83 köyde elektrikler kesildi. Dicle Elektrik’in 25 kişiden oluşan 5 ekip ile gerçekleştirdiği müdahale sonunda 54 köye kısa sürede yeniden enerji verildi.

Güneydoğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı Siirt’in Şirvan ilçesinde hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli kar ile birlikte esen rüzgar nedeniyle ilçenin Cevizlik, Maden ve Özpınar köy guruplarına enerji sağlayan elektrik direkleri koptu, bazı yerlerde ise elektrik direkleri devrildi. Bunun üzerine ilçeye bağlı 83 köyde elektrikler kesildi. Yaşanan durum nedeniyle Dicle Elektrik Dağıtım Siirt İl Müdürlüğü’ne bağlı 25 kişiden oluşan 5 ayrı ekip bir çok koldan gerekli onarımları yapmak üzere harekete geçtiler.

54 Köye Elektrik Verildi

Gece yarısı itibariyle söz konusu köylerden 54’üne yeniden elektrik enerjisi verildi. Geriye kalan 29 köye de enerji vermek üzere ekipler sabahın ilk ışıkları ile yeniden çalışma başlattı. Bölgeye takviye ekipler de gönderildiğini açıklayan Dicle Elektrik yetkilileri, yer yer kar yağışı devam etmesine rağmen gün içerisinde geri kalan köylere de enerji vereceklerini bildirdiler.

 

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com