Prof.Dr.Vefik Arıcaya Yurt Dışından Ödül

Prof.Dr.Vefik Arıcaya Yurt Dışından Ödül

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Vefik Arıcaya yurt dışından önemli bir ödül verildi. Prof.Dr.Arıca, Arnavutlukta hizmet veren University Of Newyork Tirana Üniversitesinin dünya çapında tıp bilimine en fazla katkı yapan tıp insanlarına verdiği “Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Haberin Tarihi: 19 Haziran 2019

Prof.Dr.Arıca ;Arnavutluğun başkenti  Tiranda düzenlenen tören de “Üstün Başarı Ödülü” nü Rektör Prof Dr Nertila GJINI dan aldı.

Prof.Dr.Arıca , her yıl uluslararası  tıp alanında verilen bu ödülün geçen yıl İsviçreli bilim insanına verildiğini, bu yılda ödüle kendisinin layık görülmesinin gurur verici olduğunu belirterek “ Bu ödül dünya genelinde tıp bilimine en fazla katkı sağlayan bilim insanlarına veriliyor. Geçen yıl İsviçreli bir akademisyene verilmişti. Bu yılda Türkiye’nin seçilmesi ve tarafıma verilmesi ülkemiz adına büyük onur ve gurur vericidir. Türkiye tıp alanında son yıllarda, bütün dünyanın dikkatini çekecek şekilde büyük bir ilerleme yapmıştır. Bu ödül bunun sonucudur. Türkiye adına almış olduğum bu ödülü gururla taşıyacağım.” Dedi.

Prof.Arıcanın tıp bilimine yaptığı çalışmalar ve özellikle daha 40 yaşında olmasına rağmen bu alanda yaptığı yayınlarla, yayınlanan eserlerin redaktörlüğündeki katkılarından dolayı bu ödüle layık görüldüğü belirtiliyor.

Dünyada en fazla tıp alanında çalışma yapan katkı sağlayan kişi ve ülkeye bu ödül veriliyor

 

Bir Yorum Yazın