RAMAZAN AYI SİİRTLİ FIRINCILARIN DUALARDA YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ

RAMAZAN AYI SİİRTLİ FIRINCILARIN DUALARDA YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ

Siirt’te fırıncıların yüzleri, Ramazan ayında pideye olan rağbetten dolayı gülüyor.

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019

Ramazan ayında pide ekmeğine olan rağbet arttı. Susamlı ve yumurtalı pidenin yanı sıra lahmacun, lavaş ekmeğe de rağbet var.

Ramazan ayında sofraların vazgeçilmez lezzeti olan pide ekmeğine olan rağbetin 2 kat arttığını söyleyen 30 yıldır fırıncılık yapan Nedim Özer, satışlardan gayet memnun olduklarını satışlardaki artıştan yüzlerinin güldüğünü dile getirdi.

Özer“Şükürler olsun ki ramazana girdik. Ramazandan önce pide satışlarımız yaklaşık iki kat kat arttı. Ayrıyeten yağlı pide, lahmacun, pide çeşitlerinin tamamı ramazanda arttığı için satışlarımız artıyor çok şükür. İnşallah bol bereketli bir ramazan olur bizim için” dedi.

300 ile 350 dereceye varan sıcaklara rağmen ekmek çıkarmayı ihmal etmediklerini söyleyen İşletmeci Özer, fırın ocağı sıcaklığı kaç olursa olsun ailelerinin nafakasını çıkarmaya çalıştıklarını belirtti.

Özer,“Yaklaşık 30 yıldır bu meslekte çalışıyorum. 300 ile 350 derece sıcaklıkta ateşin önünde çalışıyorum. Zordur mecburen çalışıyorum. Ramazanımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bunu unutmak mümkün değil vatandaşlarınında bu sıcaklıkta ekmeği ve lahmacun’u şıkaranlara da duarı eksik etmiyor. Bizlerde Allah onlardan razı olsun diyoruz.

Vatandaşlardan Ramazan Koyuncu açıklamasında ilimizde bulunan fırıncılar hepsi bırakın kazancı vatandaşın duasını alıyor, nedeni sıcak günlerde ve fırının 300 ile 350 derece sıcaklıkta bizlere hizmet veren insanlara ne kadar teşekkür etsek de azdır dedi.

Bir Yorum Yazın