REKTÖR PROF.DR ERMAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

REKTÖR PROF.DR ERMAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Siirt Üniversitesinin ilin tarım ve hayvancılık sektörüne yaptığı katkılar ve YÖK tarafından bu alanda ihtisas üniversitesi olarak kabul edilmesindeki çabalarından dolayı Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman’a, tarım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından bir teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.

Haberin Tarihi: 01 Ocak 2019

Siirt İli ve İlçeleri Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Şuayıp Aslan’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen ziyarette il ve ilçelerde faaliyet gösteren birlik ve ziraat odaları başkanları ile bazı üreticiler katıldı.

Heyet üyeleri katkılarından dolmayı rektör ve üniversite yönetimi ile öğretim üyelerine teşekkür ettiler.Rektör Prof.Dr.Ermanda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür ziyaretlerin kendilerini daha çok çalışmak için motive ettiğini söyledi.Prof.Dr. Erman heyet üyelerine üniversitede yaptıkları çalışmalar ve özellikle DİKA nın desteğiyle uygulayacakları küçük baş hayvan payetleme projesi hakkında bilgi verdi.Bu projenin bu alanda ekonomik açıdan ülkemizde ilk defa uygulanacak bir proje olduğunu belirten Prof.Dr.Erman bu sayede küçükbaş hayvanlarda et ve süt verimi ile doğurganlık hızının artacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın