RİZE’Lİ GÖNÜL ELÇİLERİ, SİİRT’TE HAYRAN KALDILAR

RİZE’Lİ GÖNÜL ELÇİLERİ, SİİRT’TE HAYRAN KALDILAR

Gönül Köprüsü projesi kapsamında Siirt’te gelen Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği üyeleri ve beraberindeki gönül elçileri kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdiler.

Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2018

İl Merkezinde tarihi Ulu Cami ve Tillo ilçesinde Cam seyir terası ve İbrahim Hakkı Hazretlerinin eserlerinin sergilendiği müzeyi gezen gönül elçileri, Işık hadisesi olayı hakkında bilgi aldılar.

İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbesini ziyaret eden Rize’li gönül elçileri, daha sonra Vali Ali Fuat Atik ile birlikte Baykan ilçemize bağlı Veysel Karani beldesine geçtiler.

Peygamber efendimizin sevgisine mazhar olan ve anne sevgisinin sempolü Veysel Karani hazretlerinin makamının bulunduğu türbeyi ziyaret eden gönül elçileri, Siirt’te hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Dernek Başkanı Dr. Nilüfer Emen ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, Siirt ve Rize arasında gönül köprülerinin kurulmasına vesile olan başta Sayın Valimiz Ali Fuat Atik beye, eşi hanımefendi Fulya Atik’e ve emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Dr. Emen, kardeşlik şehri Siirt’in doğa güzelliğinin yanı sıra manevi ikliminden ve kültürel değerlerine hayran kaldıklarını belirterek, Siirt’in misafirperver ve sıcak kanlı insanları ile tanışmaktan da büyük bir mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Vali Atik’te Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği üyeleri ve beraberindeki gönül elçilerini Siirt’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Rize, Trabzon ve Siirt arasında kurulan gönül köprülerinin birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz.“ dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın