Ruhun Şad Olsun

Ruhun Şad Olsun

Bugün erken saatlerde Eruh İlçe kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirilen Şehit Üsteğmen Ersan Yenici adına düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada ağır yaralanan ve ardından şehadet mertebesine ulaşan güvenlik korucusu Reşit Koçak ebedi yolculuğuna uğurlandı.

Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2019

Şehit için tören İl Jandarma Komutanlığında gerçekleştirildi. Şehidin naşının tören alanına getirilmesinin ardından öz geçmişi okundu. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay  bir konuşma yaptı.Tuğgeneral Atabay “Acımız büyük, hüznümüz dağlar kadar.Ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateşte olsa acımızı yüreğimize gömecek gözyaşımızı içimize akıtacağız.Hainleri asla sevindirmeyeceğiz.Terörle mücadelede  ile gelinen son noktada güvenlik güçlerimizle top yekun ve yüce Türk Milletinin desteğiyle yürüttüğümüz bu kararlı mücadele sayesinde hain terör örgütü bitme ve tükenme noktasına gelmiştir.Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar inançlı, inatçı ve intikamcı bir ruhla mücadele  edeceğimizi işte buradan herkese ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Tuğg.Atabay şehid Reşid Koçak’ın kanının yerde kalmadığını ve  güvenlik güçleri ile güvenlik korucularının intikamını alarak kendisine uzanan elleri kırıldıklarını belirtti.

Tuğg.Atabay’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Ahmet Altıok, tarafından dua okundu. Daha sonra şehidin naaşı, defnedilmek üzere ambulansla Siirt’in Pervari ilçesi Köprüçay köyüne gönderildi. Şehidin naaşı kaldırılırken annesi ve yakınları tabutuna sarılarak ağladı.

Vali Atik ve Tuğg.Atabay cenaze töreninin ardından taziyeleri kabul ettiler.

Şehidin cenaze törenine Vali Ali Fuat Atik, kamu kurum kuruluş müdürleri yazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Şehit güvenlik korucusu Reşit Koçak 1988 Yılında Siirt’in Eruh ilçesine bağlı köprü çay ilçesinde doğdu koçak 2016 tarihinde güvenlik korucusu olan koçak evli ve 2 kişi çocuk babasıydı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın