SEBZE MEYVE FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

SEBZE MEYVE FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

Son günlerde yaz sebze ve meyvelerin fiyatları vatandaşların yüzünü güldürüyor. Özellikle dar gelirli vatandaşlar aylar sonra ucuz meyve ve sebze yeme imkanı bulmaya başladılar.

Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019

Siirt Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Abdülaziz Kaysı, vatandaşların iki aya kadar ucuz meyve ve sebze yeme imkanına sahip olacaklarını söyledi.

Bu yıl verimin bol olduğunu belirten Kaysı “ Bu yıl yaz sebze ve meyveleri oldukça bol. Başta Erciş ve Iğdır olmak üzere çevre illerden bol miktarda ürün geliyor.Bunun soncunda da fiyatlar düştü.Halde domates 1 ila 1.5 Tl salatalık 75 krş, karpuz 75 krş, kavun 1.5 Tl, biber 2.5 Tl, patlıcan 1.5 Tl kaysı 2 Tl den satılıyor.Piyasaya yeni gelmeye başlayan üzümde 3 Tl den alıcı buluyor.Bu ucuz fiyatların iki ay kadar daha sürmesini bekliyoruz. “ dedi.

Kaysı kurutmalık sebze mevsiminin 10 gün kadar sonra başlayacağını ve o dönemde patlıcan ve biberin daha ucuzlamasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan Siirt’e özgü tarımsal ürünlerden olan küçük elmalarda piyasaya gelmeye başladı.Elmalar kilosu 5 Tl den satılıyor.

 

Bir Yorum Yazın