ŞEHİT BABASINDAN VALİ ATİK’E ANLAMLI ZİYARET

ŞEHİT BABASINDAN VALİ ATİK’E ANLAMLI ZİYARET

10 Kasım 2012 tarihinde Pervari kırsalında yaşanan elim Helikopter kazası sonucu şehit olan Jandarma. Asb. Kd. Çvş. Erkan Yalçın’ın babası Ahmet Yalçın ve şehidin ikiz kardeşi Ercan Yalçın Vali Ali Fuat Atik’i ziyaret etti.

Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2019

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Atik, “2012 tarihinde Bartın iline bağlı Ulus Kaymakamı iken, Pervari ilçe kırsalında meydana gelen elim Helikopter kazasında şehit olan Jandarma. Asb. Kd. Çvş. Erkan Yalçın’ın şehadet haberini şehidin babası Ahmet Yalçın amcamıza bizler o zaman büyük bir üzüntü ile iletmiştik. Aldığımız ilk cevap “Vatan Sağ olsun” olmuştu.” dedi.

Valilik ziyaretinin ardından Vali Atik şehidin yakınları ile birlikte Helikopter kazasında şehit olan kahramanlar anısına İl Jandarma Komutanlığında yaptırılan ‘Dadaşlar Şehitliği’ni ziyaret etti.

İl jandarma Komutan Yardımcısı Alpay Erol Ürküt’en bilgi alan Vali Atik, ziyaret anısına şehit babası Ahmet Yalçın’a şehitliği sembol eden bir plaket takdim etti.

Şehit Jandarma. Asb. Kd. Çvş. Erkan Yalçın’ın ismi İl Jandarma komutanlığında operasyonlarda kullanılan bir askeri araca verildi.

Şehit babası Ahmet Yalçın ve şehidin ikiz kardeşi Ercan Yalçın ziyarette duygulu anlar yaşadılar.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın