SICAKLAR ARTTI YILAN VE AKREPLERE DİKKAT

SICAKLAR ARTTI YILAN VE AKREPLERE DİKKAT

Son günlerde hava sıcaklıklarında görülen artışlar nedeniyle yılan ve akreplerinde daha çok görülmeye başladığı belirtiliyor. Avcılar ve Atıcılar Derneği kurucu ve onursal başkanı Hüseyin Gül özellikle pikniğe giden vatandaşları bazı konularda uyardı.

Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019

Mevsim gereği son günlerde hava sıcaklıklarında oldukça önemli yükselme görüldüğünü belirten Gül “Mevsimin gereği olarak hava sıcaklıklarındaki bu yükselme nedeniyle yılan ve akreplerin daha fazla görülmelerine yol açıyor. Bundan dolayı kırsal kesimde bulunan herkesin dikkatli olması gerekiyor. Yine bu sıcaklar nedeniyle bu hayvanlar akarsuların kenarlarına iniyorlar. Bu nedenle özellikle piknik yapmak için su kenarlarını seçenlerin çok daha dikkatli olmalarında büyük yarar vardır.Eğlenmek ve dinlenmek için piknik yapmaya gidenlerin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için duyarlı olmalarıdırlar. ”dedi.

Gül, hafta sonlarında Botan çayı başta olmak üzere binlerce ailenin piknik için su kenarlarını tercih ettiğine dikkat çekti. Gül, ayrıca pikniğin sonunda yakılan ateşlerin mutlaka söndürülmesi ve çevre temizliğinin yapılması gerektiği konularında da uyarıda bulundu.

 

Bir Yorum Yazın