Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt Belediyesinden Hayvanlara Yardım

Siirt Belediyesinden Hayvanlara Yardım

Siirt Belediyesi, sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin bakım ve tedavilerinin yanı sıra beslenmelerini de sağlıyor.

Haberin Tarihi: 06 Kasım 2018

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Aydın Yolbaş , Siirt Üniversitesi Rektörlüğü ile yaptıkları protokol gereği sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin üniversitenin hayvan hastanesinde yapıldığını belirtti.

Bununla yetinmediklerini belirten Yolbaş, kedi ve köpeklere de yem dağıtımı yaptıklarını söyledi.Yem dağıtımını belirledikleri güzergahlarda yaptıklarını ifade eden Yolbaş “Sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklere yem bırakıyoruz. Bunun için belirlediğimiz noktalar var. Ekiplerimiz belirli bir güzergah dahilinde bu noktalara yem bırakarak kedi ve köpeklerin beslenmelerini sağlıyoruz. Amacımız sokak hayvanlarına yardımcı olmaktır. Ayrıca evinde kedi  veya köpek besleyen vatandaşlara da yem ve mama konusunda yardımcı oluyoruz. Arzu eden vatandaşlar bize ve veya belediyeye haber verdiklerinde biz kendilerini istediklerini ulaştırıyoruz. Ayrıca bize bizzat müracaat etmeleri halinde yem ve mama alabilirler.” dedi.

Hayvan barınağının oluşturulmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Yolbaş,  buranın tamamlanması ile birlikte sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma ve bakımlarının Belediye’ye ait hayvan barınağında yapılacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın