Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt Belediyesinin Dilenci Operasyonları Devam Ediyor

Siirt Belediyesinin Dilenci Operasyonları Devam Ediyor

Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehir genelinde yaptıkları uygulamalar ile dilencilere göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri kanun dışı bir şekilde dilenerek halkın vicdani duygularını sömüren ve kazançları haksız yoldan elde eden dilencilerin önüne set oluyor.

Haberin Tarihi: 05 Aralık 2017

Siirt Belediyesi Zabıta ekipleri, hem il içindeki hem de il dışından gelerek özellikle cami önlerinde, kavşaklarda ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda vatandaşların iyi niyetini suiistimal ederek duygu sömürüsü yoluyla dilencilik yapanlara yönelik denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Özellikle yol kenarları ve camii önlerinde dilenen dilencilere fırsat vermeyen zabıta birimi yaptığı çalışmalar ile göz dolduruyor. Cami ve Pazar önlerini mesken tutan, dükkân dükkân gezerek esnaflarımızı rahatsız eden dilencilere bütün vatandaşlarımızın da duyarlı olması isteniyor.

Vatandaşları, dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı daha duyarlı olma çağrısında bulunan Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlarımızın bu konuda şikâyet ve ihbarlarını iletmelerini, yapılacak olan ihbarların zabıta müdürlüğü ekiplerince ivedi şekilde yerinde değerlendirilerek, gerekli işlemlerin yapılacağını belirtiler.

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • merdo
    5 Aralık 2017 08:43 Kullanıcı Profili

    Bu denetimlerin ayda yılda bir değilde her gün yapılması gerek. Güres caddesinin başından yeni devlet hastanesinin yanına kadar kaldırımlarda suriyeli dilencilerden geçilmiyor.

  • Hasan
    5 Aralık 2017 23:38 Kullanıcı Profili

    Bu uygulama her gün yapılsa yolda yurulmucek hale geldi durum öle bir hal almış ki suriyeli çocuklar sarılmaya başlıyor para vermeden de birakmiolar her gün yapılsın lütfen yılda bir olmasin

Bir Yorum Yazın