Siirt Belediyesinin Haksız Kazanç Denetimleri

Siirt Belediyesinin Haksız Kazanç Denetimleri

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Aytek, zabıta ekipleriyle marketlerde denetim yaptı.

Haberin Tarihi: 06 Ekim 2018

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, beraberinde Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle kentteki marketleri ziyaret eden Aytek, raflarda etiketleri inceleyip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını araştırdı.

Ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarını karşılaştıran Aytek, etiket fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıktığı marketler hakkında idari yaptırım düzenletti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aytek, “haksız kazanç” elde edilmesini engellemek ve tüketici haklarının korunması amacıyla Denetimler yaptıklarını belirtti.

Denetimlerin düzenli olarak yapılacağını aktaran Aytek, şunları kaydetti:

“Daha önce hijyen ve ürünlerin son kullanım tarihlerini kontrol ediyorduk. Döviz kurlarındaki hareketliliğin ardından zabıta ekiplerimiz marketlerde fiyat kontrolü de yapıyor. Şu an gördüğümüz bazı eksikler, ekiplerimiz tarafından tespit edilerek idari yaptırım tutanağı uygulandı.

Denetimlerimiz sıkı bir şekilde devam edecek. Burada vatandaşlarımız rahat olsunlar. Vatandaşlardan ricamız alışveriş yaparken gözlerine çarpan bir anormallik varsa bunu ilgili birime iletsinler. Bizler de belediye olarak her türlü işlemi yapmaktan geri kalmayacağız.”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın