”Siirt Fıstığı Yetiştiriciliği Eğitimi” Verildi.

”Siirt Fıstığı Yetiştiriciliği Eğitimi” Verildi.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliği ile “Siirt Fıstığı Yetiştiriciliği Eğitimi” düzenlendi.

Haberin Tarihi: 12 Nisan 2019

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen eğitime Siirt İl Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün DEMİRHAN, Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi hocalarından Dr. Öğretim Üyesi Halit Seyfettin ATLI, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Hadi AYDIN, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet KAPLAN, Antep Fıstıkçılık Araştırma Enstitüsü uzmanlarından Ziraat Yüksek Mühendisi Serpil KARADAĞ, Müdürlük idarecileri, Teknik Personeller ve fıstık üreticileri katıldı.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN açılış konuşmasında “Antep fıstığı yetiştiriciliğinde Türkiye Dünya üçüncüsü, Siirt Türkiye’de 3.sıradadır. Alan olarak 2. ve 1. olmamız çok zor ama uygulayacağımız modern tarım teknikleri ve eğitimlerimizle dönüme en yüksek verim alan İl olmayı hedefliyoruz.” dedi. Fıstıkçılık Biriminin faaliyetleri ile ilgili yapılan sunumunun ardından konu uzmanları tarafından “Siirt Fıstığı Yetiştiriciliği”, “Siirt Fıstığı Hastalık ve Zararlıları” ve “Siirt Fıstığında Döllenme ve Tozlaşma” konularında eğitim verildi. Düzenlenen eğitim sonrası fıstık üreticilerinin soruları cevaplandırılmıştır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com