Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Modern Arıcılık Eğitimi Düzenlendi.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Modern Arıcılık Eğitimi Düzenlendi.

1.700 ton üzerinde bal üretimi ve 160 bin kovanı ile ilimizin en önemli sektörlerinden biri olan arıcılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak üzere Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce üreticilere “Modern Arıcılık Eğitimi” veriliyor.

Haberin Tarihi: 19 Ekim 2019

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Arıcılık Uzmanı Mehmet Şükrü Sümer tarafından 25 üreticiye; bal arısı ırkları, koloni düzeni, mevsimsel bakım, arı ürünleri üretimi, ballı bitkiler, gezgin arıcılık, ana arı yetiştiriciliği ve arı sağlığı konularında teorik ve pratik eğitim verilmektedir. Verilen eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Eğitimin açılışına katılan İl Müdür Yardımcısı M. Sabri Tan kursiyerlere başarı temennisinde bulunarak Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üreticilere yönelik eğitimlerin devam edeceğini, arı yetiştiricileri tarafından modern arıcılık yöntemleri uygulanarak yapılacak bal üretiminin ilimiz istihdamına katkı sağlayacağını dile getirmiştir.Eğitime katılan arıcılarımıza yönelik pratik eğitim kapsamında koordinasyon Tarımsal veriler şube Müdürü Mehmet Seven, arıcılık uzmanı Mehmet Şükrü Sümer ve eğitime katılan üreticiler ile birlikte İkizbağlar köyünde uygulamalı eğitim verilmiştir.

Bir Yorum Yazın