SİİRT SPORCULARIN, GÜREŞ VE JUDADA BAŞARILARI ARTARAK DEVAM EDİYOR

SİİRT SPORCULARIN, GÜREŞ VE JUDADA BAŞARILARI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Bursa iline bağlı Mudanya ilçesinde 35 ilin ve yüzlerce sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen ‘Yıldız Bayanlar Türkiye Güreş Güreş Şampiyonası’nda ilimizi temsilen katılan sporcularımız, Bedriye AKSU (49. Kg) ve Şilan AKIN (69 Kg) Türkiye üçüncülüğünü kazanarak, Milli Takıma davet edilmiş, ülkemizi ve ilimizi uluslararası ‘Zafer Turnuvası’nda temsil etmeye hak kazandılar.

Haberin Tarihi: 22 Mart 2019

Öte yandan Kilis ilinde (9) il ve (117) sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen ‘Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Grup Müsabakaları’nda ilimizi temsilen katılan Judo takımımız, erkeklerde takım halinde 2’ci,  kızlarda da 3’cü olurken, genel madalya klasmanında ise takım halinde 1’ci olarak Malatya’da yapılacak olan yarı finallere katılmaya hak kazanmışlardır.

Dereceye giren sporcu ve antrenörleri makamında kabul eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, sporcuları kutlayarak, ödüllendirdi.

Takımlara başarı dileğinde bulunan Olgaç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde çeşitli branşlarda mücadele eden takımlara desteklerin artarak devam edeceğini belitti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın