SİİRT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL YAYINLARDA 34 CÜ SIRADA

SİİRT ÜNİVERSİTESİ BİLİMSEL YAYINLARDA 34 CÜ SIRADA

Siirt Üniversitesinin uluslar arası kriterlere göre yapılan değerlendirmede bilimsel yayınlarda 124 devlet üniversitesi arasında 34. sırada olduğu belirlendi. Siirt Üniversitesi kendisi gibi 2007 yılında kurulan 17 üniversite arasında ise 3. sırada yer aldı.

Haberin Tarihi: 20 Nisan 2019

Prof.Dr.Murat Erman bunun bir başarı olduğunu ve üniversitenin emin adımlarla ilerleme kaydettiğini belirtti. Prof.Dr.Erman yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi”Üniversitemiz, Web of Science kayıtları dikkate alınarak öğretim üyesi başına düşen uluslararası makale sayısı (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi) ve toplam öğretim elemanı başına düşen uluslararası makale sayısı olmak üzere iki farklı kategoride yapılan sıralamada 124 devlet üniversitesi arasında 34. sırada, ihtisaşlaşmada 10 pilot üniversite arasında 3. sırada, 2007 yılında kendisi ile beraber kurulan 17 üniversite arasında 3. sırada ve 2006-2008 arasında kurulan 41 üniversite arasında 9. sırada yer almıştır. “

Proff.Dr.Erman açıklamasının son bölümünde emeği geçen tüm akademisyenleri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi..

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın