Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt Üniversitesinde Tercih Günleri Başladı

Siirt Üniversitesinde Tercih Günleri Başladı

Üniversite öğrenci adaylarının tercihlerini yaptıkları bu günlerde Siirt Üniversitesi Rektörlüğü üniversiteyi tanıtmak amacıyla tercih günleri düzenledi.

Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2017

Tercih günleri etkinliğinde  öğrenci adaylarının üniversite ile ilgili olarak sordukları sorular cevaplandırılıyor ve üniversite hakkında bilgi veriliyor.

Tercih günleri kapsamında Güres Caddesi üzerinde oluşturulan ofisi ziyaret eder Reaktör Prof.Dr.Murat Erman  öğrenci adaylarının kaliteli ve modern bir eğitimin yanı sıra çeşitli olanakların tanındığı Siirt Üniversitesini tercih etmelerini istedi.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı tercihlerinin yapıldığı bu günlerde üniversitenin tanıtımının büyük önem taşıdığını belirten Prof.Dr.Erman “Üniversite adayı öğrencileri bizim üniversiteye davet ediyoruz. Modern eğitim imkanlarının yanı sıra öğrencilerimize çeşitli olanaklar tanıyoruz.Sancaklar Vakfı  hangi bölüm olursa olsun ilk üçe yerleşen bütün öğrencilere burs  veriyor.Aynı şekilde İlahiyat Vakfımızda burs imkanı sağlıyor.Ön lisans ve lisans düzeyinde 78 ayrı bölümde 4 bin civarında kontenjanımız var.Bunları doldurmayı hedefliyoruz.” Dedi.

Prof. Dr. Erman, kendilerine destek veren Sancaklar Vakfı, Siirt Belediyesi ve Kanal 56 ya teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın