SİİRT VAKFI AFRİKAYI FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

SİİRT  VAKFI AFRİKAYI FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

Genel Merkezi İstanbulda bulunan Siirt Eğitim Yardım ve Kültür Vakfı, gerçekleştirdiği değişik hayır işleri ile Afrika ülkelerini fethetmeye devam ediyor.

Haberin Tarihi: 07 Haziran 2019

Geçtiğimiz yıllarda Afrikanın değişik ülkelerinde, cami yapımı, kurban kesimi kuyu açma ve sünnet şölenlerini gerçekleştiren Vakıf şimdide Uganda da çalışmalarını yürütüyor. Vakıf Genel Başkanı Zeki Akyüzlü başkanlığında bir ekip Uganda da, bir yetimhanenin temelini attı ve bazı su kuyularını da açtı.

Afrika Ülkelerinin gerçekten yardıma muhtaç olduklarını ve bunlara gereken yardım elinin uzatılması gerektiğini belirten Akyüzlü ”Afrika ülkeleri gerçekten yardıma muhtaç ülkeler. Bu ülkeler bizden uzanacak yardım elini bekliyor. Vakıf olarak bizden uzanacak yardım eline ihtiyaçları var.Biz Siirtliler Vakfı olarak birkaç yıldan beri yurt içindeki çalışmalarımızın yanı sıra  bu ülkelerde de çalışmalar yapıyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra Uganda da su kuyularını açtık.Bunlar tamamlandı ve hizmete girdi. Bu ülkede yapacağımız en önemli  çalışmada bir yetimhane kurulması için başlattığımız çalışmadır. Yetimhanenin yapımı ile ilgili bütün hazırlıkları tamamlayarak bu gidişimizde temelini attık. İnşallah en kısa bir zamanda hızlı bir şekilde inşaatı tamamlayacağız. Yetimhanenin yanında birde bir medrese kurma hedefimiz bulunmaktadır. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz.” Dedi.

Akyüzlü başta Uganda olmak üzere Afrika’nın değişik bir çok ülkesine Kuranı Kerim  ile yabancı dillerde yazılmış dini ve bilimsel kitap ta gönderdiklerini belirterek, bu konuda da hayır  severlerin yardımlarını beklediklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın