SİİRT VALİLİĞİ ADINI KULLANAN DOLANDIRICILARA DİKKAT

SİİRT VALİLİĞİ ADINI KULLANAN DOLANDIRICILARA DİKKAT

Siirt Valiliği adını kullanılarak, il ve il dışında bazı sanayici ve iş adamlarından telefonla maddi yardım talep edildiği bilgisi alınması üzerine Valilik, bu kişilere itibar edilmemesi yönünde yazılı açıklama yaptı.

Haberin Tarihi: 12 Temmuz 2019

Siirt Valiliği Makamı ve Valilikte farklı görevlerdeki kişilerin adını kullanarak telefonla yardım talep eden dolandırıcılara vatandaşların itibar etmemeleri büyük önem arz ediyor.
Valilikten yapılan açıklamada, son dönemlerde bazı art niyetli kişilerin, Siirt Valiliği adını kullanılarak, il içi ve il dışında bazı sanayici ve iş adamlarından telefonla maddi yardım talep edildiği bilgisi alındı.
Açıklamada, “Bu nedenle, sanayiciler, işadamları, hayırseverler, kişi ve kuruluşları, Sayın Valimiz ve Siirt Valiliği adına kendilerini arayarak, yardım talep eden bu art niyetli şahıslara kesinlikle itibar etmemeleri, böyle bir taleple karşılaşmaları halinde, en yakın emniyet birimi 155 ve 156 Jandarma Komutanlığı hatlarını aramaları ve Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın