Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT VALİSİ ALİ FUAT ATİK, ORGANLARINI BAĞIŞLADI

SİİRT VALİSİ ALİ FUAT ATİK, ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Dünya Diyabet günü etkinliklerine katılan Siirt Valisi Ali Fuat ATİK, organ bağışının önemine dikkat çekerek, organlarını bağışladı.

Haberin Tarihi: 08 Kasım 2017

Vali Atik, ”Dünya Diabet” günü dolayısıyla, düzenlenen etkinliklere katıldı.

Siirt Devlet Hastanesi çok amaçlı salonda düzenlenen etkinliklerde;“Dabet Farkındalık” konulu Liseler arası bilgi yarışması düzenlendi. Skeçler ve Diabet hastalığı ile ilgili Uzman Doktorlar tarafından çeşitli bilgiler aktarıldı.

Program sonunda Siirt Devlet Hastanesinde Organ Bağışı ile ilgili açılan stantları gezen Vali Atik, burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Halkın organ bağışına daha ilgili olması gerektiğini kaydeden Vali Atik, organ bağışı bekleyenlerin her geçen gün sayısının arttığına dikkat çekerek, herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Etkinliklere; Vali Ali Fuat ATİK, eşi Fulya Atik, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fikret Can, Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Arslan, öğrenciler, sağlık çalışanları ve davetliler katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın