Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt Zübeyde Hanım Lisesinden Yoksul Ailelere Yardım Eli Uzatıldı

Siirt Zübeyde Hanım Lisesinden Yoksul Ailelere Yardım Eli Uzatıldı

Siirt Zübeyde Hanım Lisesi öğrencileri, maddi durumu yetersiz olan, 3 aileye gıda ve giyim yardımında bulundu.

Haberin Tarihi: 18 Ocak 2018

Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ve Suriyeli sığınmacılar için başlatılan yardım kampanyasında erzak ve giyim malzemelerinden oluşan yardımlar toplandı.

Okul Müdürü İdris Yolbaş, yaptığı açıklamada, “İnsan insanın umudu olmalıdır. Biz Zübeyde Hanım lisesi olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi olan bütün ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Kentteki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerin yalnız olmadığını göstermek ve onların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bir kampanyaya devam ettik. Öğrencilerimiz ve okul idaremizin desteklediği kampanyayla çeşitli giyim malzemeleri ve erzak malzemesi toplandı. Amacımız, ülkelerindeki iç savaştan kaçan ve ilimize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin ve ihtiyaç sahibi ailelerin kış mevsimi öncesi bir nebze de olsa yardımcı olabilmektir” dedi .

Süriye’li Abduübasıt Ali konuşmasında;  Özellikle Türkiye Cumhuriyetine bizleri yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ederiz, ben 8 çocuk babasıyım çalışmam yeterli değil çocuklarım tam olarak doyurmak hemde eğitimlerini tam karşılayamıyorum bu vesile ile şu anda bizleri yalnız bırakmayan  Siirt Zübeyde Hanım Lisesi müdürüne öğrencilerine çok teşekkür ederim dedi.

Yolbaş, Suriyeli ailelere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik başlattıkları sosyal sorumluluk projesi çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yardım çalışmasına katılan Okul Aile Birliği Başkanı Misbah Yılmaz, öğrenciler ihtiyaç sahibi ailelerin zor şartlarda verdikleri yaşam mücadelesine üzüldüklerini belirterek, “Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Evlerini gezerek yaşamlarını gördük. Fakat bu yardımlar yetmiyor. Herkesin yardım çalışmalarına destek vermesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Bir Yorum Yazın