Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’li Umreci Adaylarına Seminer Verildi

Siirt’li Umreci Adaylarına Seminer Verildi

Siirt İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Umre organizasyonu çerçevesinde kutsal beldelere gidecek olan Siirtli Umreci adayları için seminer düzenlendi.

Haberin Tarihi: 19 Ocak 2018

Halid Bin Velid Camiinde düzenlenen seminere Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şirin Ayral, Hac ve Umre Büro Yetkilisi Fireydun Demir, Din görevlileri ve Umreci adayları katıldı.

Seminerde konuşan Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas “Umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal beldelere gidiyorsunuz. Orada bulunduğunuz süre içerisinde Hz. Peygamber’in (s.a.v.) huzurunda bulunduğunuzu, bastığınız topraklara bir zamanlar O’nun ayak bastığını, gördüğünüz yerleri bir zamanlar O’nun gördüğünü unutmayınız. Orada renkleri farklı, dilleri farklı, kültürleri farklı pek çok insan göreceksiniz. Bu insanların tamamının aynı gaye için orada bulunduklarını ve hepsinin Âdem’in çocukları olduğunu unutmayınız. Orada bulunduğunuz süre zarfında vaktinizi tavaf ile namaz ile Kur’an okumakla, tesbih-tehlil ile geçiriniz ve duaların makbul olduğu o kutsal yerlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlar için dua ediniz.” dedi.

25 Ocak 2018 Tarihinde Kutsal topraklara gidecek Umrecilere Sağlık Kuruluşu tarafından aşı yapıldı. Siirt’ten 160 Kişi bu tarihte umreye gidecek.

 

Bir Yorum Yazın