Siirtli Yüzücüler Trabzon’da Kulaç Atacak

Siirtli Yüzücüler Trabzon’da Kulaç Atacak

Trabzon’da yapılacak olan Bedensel Engeliler Yüzme Federasyon Kupası müsabakalarına Siirt’ten 2 sporcu katıldı.

Haberin Tarihi: 06 Nisan 2019

Trabzon Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilecek mücadelelerde yüzücüler; serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve ferdi karışık kategorilerinde müsabakalar gerçekleşecek.

Yarışmaya Siirt’ten katılan Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan bedensel ve işitme engeliler yüzme sporcularından Şan Erten ve Hacı Çağlar derecesi elde etmek için yarışacak.

Yapılacak olan bedensel engeliler yüzme müsabakalarına sıkı bir antrenmanla hazırlandıklarını belirten bedensel ve işitme engelliler yüzme antrenörü Halil Taş, sporcuların büyük bir kararlılık ve azimlilikle çalışarak madalya almak için yarışacaklarını, emeklerinin karşılığını inşallah elde edecekleri madalyayla kendilerini mutlu edeceklerini söyledi.

Taş, “Müsabakalara hazırlanırken antrenmanlara ağırlık verdik. Büyük bir kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürdük. Yapılacak olan müsabakalarda derece alarak hedeflerimize ulaşmayı hedefliyoruz. İnşallah müsabakalarda derece alırız da ilimizi ve ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında da en iyi şekilde temsil ederiz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın