Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’te 180 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Siirt’te 180 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Siirt’te etkisini artıran kar nedeniyle merkeze bağlı, yoğunlu olarak Pervari, Eruh ve Şirvan ilçelerinde olmak üzere toplam 180 köy yolu ulaşıma kapandı.

Haberin Tarihi: 29 Ocak 2017

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Bülbül yaptığı açıklamada, kapanan köy yolların açılması için tüm ekiplerin seferber edildiğini söyledi.

Yol açma çalışmalarında, grup yolları ile acil hasta, doğum, ölüm gibi durumlara öncelik verildiğine dikkat çeken Bülbül şöyle konuştu:

“Bu gecede yüksek kesimlerde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle özelikle kırsal kesimde yolculuk etmek zorunda kalan sürücülerimizin kesinlikle zincirsiz yola çıkmamasını öneririz. Ayrıca gece don ve tipiye karşı sürücülerimizin zorunlu olmadıkları sürece yola çıkmamalarını istiyoruz. Kapanan köy yollarımızın bir an önce açılması için sabah saatlerinde itibaren harekete geçen ekiplerimiz çalışmasını süratli bir şekilde sürdürüyorlar.”

Bülbül, Pervari geçit tepe mevkiinde kar kalınlığın 3 metreye ulaştığını kaydetti.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle gece kapan Siirt-Batman karayollu ekipleri sabah saatlerinde tekrardan ulaşıma açılırken Siirt-Şırnak yolunda Breni tepesinde tipi ve kar yağışı nedeniyle araç geçişlerine izin verilmezken, yolda ilerlemekte güçlük çeken bazı araçların kaydığı görüldü.

Karayolları ekiplerinin tuzlama ve yol açma çalışması yaptığı güzergahlarda, trafik ekipleri de zincirsiz ya da kar lastiği bulunmayan araçların geçişine izin vermedi.

 

Bir Yorum Yazın