Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE ‘ÇOCUKLARIMIZIN GÖREMEDİĞİMİZ DÜNYASI’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

SİİRT’TE ‘ÇOCUKLARIMIZIN GÖREMEDİĞİMİZ DÜNYASI’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Siirt Valiliği ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğinde ‘Çocuklarımızın Görmediğimiz Dünyası’ konulu konferans düzenlendi.

Haberin Tarihi: 22 Aralık 2017

TÜRGEV Emine Erdoğan Ortaöğretim Kız Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi tanıtım vidyosunun izlenmesi ile başlayan konferansta, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Koordinatörü Aydın Kor tarafından İstanbul Aydın Üniversitesinin genel durumu ve çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan, ‘Çocukların görmediğimiz dünyası’, ‘resim analizleri’, ‘çocukların davranış eğitimi’ ve ‘aile içi iletişimin önemi’ gibi konular hakkında slayt sunum eşliğinde önemli bilgiler aktardı.

Resim yapmanın çocuğun dünyasında çok önemli bir yer edindiğini belirten Çapan, ”Çocuğun gelişim sürecinde çizmiş olduğu resimler, çocuk gelişiminin seyri hakkında bizlere önemli bilgiler aktarmakla birlikte, resimlerde sadece çocukların iç dünyaları değil, aynı zamanda büyüme süreçleri ile ilgili de önemli bilgilere ulaşabiliriz.” dedi.

Çocukların davranış eğitimi, aile içi iletişimin önemine vurgu yapan Çapan, katılımcılarla bire bir iletişim kurarak, programın aktif bir şekilde devam etmesini sağladı.

Konferansa katılan tüm katılımcılara teşekkür eden Vali Yardımcısı Kuş ise, Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’in destek ve himayelerinde ilimizde kişisel gelişim ve eğitim içerikli konferans ve sempozyumlara ağırlık vereceklerini belitti.

Konferans sonunda, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan’a Türk bayrağı işlemeli tiftik battaniyesi hediye etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın