Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMASI, RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SİİRT’TE ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMASI, RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kalan engelliler unutulmadı.

Haberin Tarihi: 04 Aralık 2017

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Siirt Şubesinin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte engellilere farklı bir gün yaşadı.

Engelsiz Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinliğe; Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Gökhan Merakçı, Tedaş İl Müdürü Naci Obut ve Vakıf Başkanı Nevzat Amcalar katıldı.

Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş yaptığı konuşmada “engellilerin toplumun birer parçasını oluşturduklarını belirterek, toplum olarak hepimizin sahip çıkması gerekir. Devletimizin emanetinde bulunan engellilerin yaşam koşullarının daha da iyileştirilmesinde sivil toplum örgütleri ve toplumu oluşturan tüm katmanlara önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Herkesin duyarlılık içerisinde olması gerekir.” dedi.

Engelliler için yaş pastanın kesilmesinin ardından, çeşitli yarışmalarla ve okudukları müzik parçaları ile yeteneklerini gösteren engelliler renkli görüntülere sahne olarak, gönüllerince eğlendiler.

Program sonunda, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, engellilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Ummuhan hande
  4 Aralık 2017 18:39 Kullanıcı Profili

  Benimde engli kızım var ali fuat atigin yaptıgı işi çok begeniyorum bemim oglum şuhadda orada askerlik yapıyor bana yardımcı olursanız oraya gelmek istiyorum ali fuat atige bidirmenizi isterim ummuhan hande temuçin

  İzmizden yazdım

 • Ummuhan hande
  4 Aralık 2017 18:42 Kullanıcı Profili

  Benimde engli kızım var ali
  fuat atigin yaptıgı işi çok begeniyorum bemim oglum şuhadda orada askerlik yapıyor bana yardımcı olursanız oraya gelmek istiyorum ali fuat atige bidirmenizi isterim ummuhan hande temuçin

  İzmizden yazdım

Bir Yorum Yazın