Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’te “Engelliler Haftası” yürüyüşü Yapıldı

Siirt’te “Engelliler Haftası” yürüyüşü Yapıldı

Siirt’te “Engelliler Haftası” münasebetiyle Siirt Özel Eğitim Kurumlarına bağlı engelli bireyler Siirt Belediye Başkan Vekili ile beraber farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Haberin Tarihi: 03 Aralık 2018

GAP Gençlik ve Kültür Evi tarafından engellilere destek amacıyla empati yürüyüşü düzenlendi. Siirt Belediye Başkan Vekili Taşkın, Özel Eğitim kurumları ve vatandaşların katıldığı yürüyüşe, hepimizin her an başına değişik kazaların gelme ihtimali bulunan birer engeli adayı olduğuna vurgu yapıldı.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, öğrenci ve engellilerin yer aldığı grup, Güres Caddesi’ndeki Kızılay Kan Merkezi önünde toplandı.

“Siz varsanız biz varız, en büyük engel sevgisizliktir, karanlığa bürüneceğine bir ışık da sen yak” yazılı pankartı taşıyan grup, Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesine kadar yürüdü

“Hepimiz birer engelli adayıyız”

Belediye Başkan Vekili Taşkın, yürüyüşün son bulduğu Siirt Üniversitesi kampüsü önünde yaptığı açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla “empati” yapmak istediklerini söyledi.

Taşkın, “Toplumda engelli kardeşlerimizin yaşam koşulları ile ilgili bir farkındalık oluşturmak ve insanlar arasında bir farkındalık geliştirmek amacıyla bu düzenlenen yürüyüşe katılmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Hayat, acısıyla tatlısıyla hepimiz içindir. Bu hayatı yaşıyoruz ve hepimiz her an, her saniye, başına değişik kazaların gelme ihtimali bulunuyor. Bunların sonucunda hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın