Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’te Fotoğraf Sergisi Açıldı

Siirt’te Fotoğraf Sergisi Açıldı

Siirt’te 1938 ve sonraki yıllardan kalma eserlerin yansıdığı fotoğraf sergisi İl kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sergilendi.

Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018

Siirt’in eski yıllarda çıkarılan gazete kupürlerinin fotoğrafları, 1940’lı yıllarda kalan ev eşyası ve eski Siirt olarak tabir edilen Cas evlerin yansıdığı fotoğraflar vatandaşların beğenisine sunuldu.

Siirt’in çok zengin bir tarihi envantere sahip olduğunu aktaran Siirt Kültür Müdürü Remzi Uslu, İlim Spor Kültür araştırma Vakfı (SİSKAV) ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüyle ortak açtıkları sergide birbirinden güzel Siirt’i yansıtan fotoğrafların yer aldığını açıkladı.

Uslu, “Şuanda bulunduğumuz ortamda da Kadim Siirt’in tarihini anlatan fotoğraflar ve oyunlarını anlatan sergi tertipledik. Sergimizde 1930’lu yıllara ait Siirt’in genel görüntüleri, en eski tarihleri, yaşantıları, evleri, kültürünü ve o gün ki basında çıkan haber kupürlerini görme imkanı bulacakları bir sergi düzenledik. Sergiyi açmamızdaki ana amacımız geçmiş ve gelecek arasında köprü oluşturmaktır. Eski dönemi hatırlayan vatandaşlarımız sergiye gelerek hatırladığı fotoğrafı yarım incelediğini gördük. Gençliğini birebir yaşama ortamı sağlıyoruz ”dedi.

Bir Yorum Yazın