Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE JANDARMADAN NARKOTİK, HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

SİİRT’TE JANDARMADAN NARKOTİK, HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

Türkiye genelinde çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması, suça sürüklenmelerinin veya kaybolmalarının önlenmesi, okul ve çevrelerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde satışının önlenmesi amacıyla 11 Eylül 2018 günü “Narkotik Ağırlıklı Güven ve Huzur Uygulaması” icra edilmesi kararlaştırılmıştır.

Haberin Tarihi: 12 Eylül 2018

Bu kapsamda Siirt İl Jandarma Komutanlığınca 11 Eylül 2018 günü ilimiz genelinde (16:00-19:00) saatleri arasında okul, yurt, kurs binaları ve çevrelerinde ile metruk binalarda (21:00-23:00) saatleri arasında ise umuma çık yerlerde (Kafe, İnternet Kafe, Resteurant, Kıraathane, Lokanta) uyuşturucu madde satanların, çocuk istismarcıların ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik uygulama yapılmıştır.

Siirt İl jandarma Komutanlığına bağlı trafik, asayiş, narkotik, kaçakçılık ve istihbarat birimleri olmak üzere (355) personelin katılımı ile yapılan uygulamalar neticesinde; (182) adet umuma açık mekanda ve (1116) şahıs ile (208) araç kontrol edilmiş olup, yapılan kontrolde (1) yoklama kaçağı olarak aranan şahıs hakkında işlem yapılmış, çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde sosyal hayatına devam etmesine katkı sağlanmıştır.

2948 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği çeşitli trafik eksiklikleri tespit edilen (1) araca toplam (449) TL trafik cezası uygulanmış (1) araç trafikten men edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, kamu düzen ve huzurun devamı, genel emniyet ve asayiş hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve muhtemel terör, asayiş, kaçakçılık olaylarının önlenmesi başta olmak üzere genel sağlık ve genel ahlakın korunmasına yönelik faaliyetlerine karalılıkla devam edecektir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın