SİİRT’TE KIŞ TEDBİRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

SİİRT’TE KIŞ TEDBİRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

2018-2019 Yılı Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı Vali Yardımcısı Zihni Yıldzhan Başkanlığında valilik toplantı salonunda yapıldı.

Haberin Tarihi: 27 Aralık 2018

Kış mevsiminde il merkezi, ilçe, belde ve köylerde doğabilecek aksaklıkları önlemek ve doğal afetlere karşı yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda; trafik güvenliğine yönelik olumsuzluklar, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları ve bulundurmaları, denetimde görevli personel ve ekip araçlarının yapacağı iş ve işlemler, karayolu işaretlemeleri, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından titizlikle takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, kış mevsimi süresince alınması gereken bütün tedbirlerin planlanması ile ilgili konular görüşüldü.

Evsiz ve kimsesiz vatandaşların soğuktan kış şartlarından etkilenmemesi adına barınma merkezlerinde misafir edilmesi, ayrıca zirai don riskine karşı Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere SMS ve diğer iletişim kanalları kullanılarak önceden bilgilendirilmesi.

Ayrıca vatandaşlarımızın acil durumlarda; 112 Acil Çağrı Merkezi, 122 Afad Çağrı Merkezi, 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları, 186 Elektrik arıza, telefon numaralarını aramaları gerektiği belirtildi.

Karla ve kışla mücadelede kurumlar arası koordinasyon önemine dikkat çekilerek, vatandaşlarımızın özellikle asılsız ihbarda bulunmaması gerektiği vurgulandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Kaymakamları, Siirt Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, AFAD, İl Sağlık Müdürlüğü ve Siirt karayolları Şube Şefliği ve diğer ilgili kurumların yetkilileri katıldı

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın