Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

SİİRT’TE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Siirt Belediyesi ile İl Müftülüğü organizasyonuyla, TÜRGEV toplantı salonunda Mevlid-i Nebi Özel Programı düzenlendi. Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Siirt’te gelen ilahi dinleticisi şair Dursun Ali Erzincanlı, seslendirdiği ilahi ve şiirleriyle Siirtli vatandaşların gönlünü feth etti.

Haberin Tarihi: 04 Aralık 2017

Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Siirt Belediyesi ve İl Müftülüğü tarafından organize edilen Dursun Ali Erzncanlı ile Mevlid-i Nebi Özel Programı TÜRGEV Konferans salonunda düzenlendi. Vatandaşların akın akın salonu hınca hınç doldurdukları etkinliğe, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Daire ve Kurum amirleri, Din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Siirtli yerel sanatçı Cengiz Tan tarafından seslendirilen ilahi dinletisiyle başlayan etkinlik, Ensar Camii İmamı Ramazan Toprak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ardından, İl Müftülüğüne bağlı din görevlilerinin 3 dilde okuduğu ilahi ve kasidelerle devam etti. Programda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayat yaşantısından ve hadislerinden bahseden Siirt İl Müftüsü Faruk Avras, Hz.Muhammed’in yürüyen Kur-an olduğunu belirterek, onun yolundan yürümenin insanlığın en büyük görevi olduğunu söyledi. Siirtlilerin yoğun gösterdiği programda sahne alan Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı yeni şiir albümüne ait parçaları seslendirdi. Sık sık duygu dolu anların yaşandığı Mevlid-i Nebi etkinliğinde, vatandaşların Erzincanlı’ya olan ilgisi görülmeye değerdi. Siirt Belediyesi ekipleri tarafından davetlilere Mevlid- Şeker ve Lokumu ikram edildi.
Program, Ali Dursun Erzincanlı’nın hayranlarının kendisiyle çektirdiği resimlerle son buldu.

Bir Yorum Yazın