Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE MEZARLIKLAR ARTIK GECELERİ IŞIL IŞIL!…

SİİRT’TE MEZARLIKLAR ARTIK GECELERİ IŞIL IŞIL!…

Siirtli vatandaşların en büyük beklentileri başında gelen mezarlıklarda ışıklandırma talebi üzerine harekete geçen Siirt Belediyesince başlatılan aydınlatma çalışmaları ile Mezarlıklar artık geceleri ışıl ışıl..

Haberin Tarihi: 20 Nisan 2018

Siirt Belediyesi Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından kent genelindeki mezarlıklarda başlatılan aydınlatma çalışmalarında sona gelindi.

Vatandaşların dini vecibelerini daha iyi bir ortamda gerçekleştirebilmesi için mezarlıklarda başlatılan çevre düzenlemesi, alan genişletmesi ve mezarlık kapılarının yenilenmesi çalışmaları ardından şimdi de akşam saatlerinde karanlığa bürünen mezarlıklarda başlatılan aydınlatma çalışması son eriyor. Siirt Belediyesi ile DEDAŞ İl Müdürlüğünce ortak başlatılan çalışmalarda mezarlıklara yeni elektrik direkleri dikildi, 200 Watt’lık son teknoloji LED projektörler monte edildi. Çalışmalar ile geceleri karanlığa bürünen mezarlıklar aydınlandı.

Kentin birçok parkında da devam eden aydınlatma çalışmaları Şeyh Süleyman, Şeyh Musa, Şeyh Devha mezarlığında tamamlandı, Zevye Mezarlığında ise devam ediyor.

 

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com