SİİRT’TE ÖĞRENME ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

SİİRT’TE ÖĞRENME ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

Siirt’te hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmak amacıyla “Öğrenme Şenliği” düzenlendi.

Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019

Siirt Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen çeşitli kurslara katılan kursiyerin hazırladığı ürünler, yılsonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen şenliklere; Vali Ali Fuat Atik, Siirt İl Genel Meclisi Başkanı Cangir Bayram, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, sivil toplum örgütleri, öğretmen ve kursiyerler katıldı.

Öğrenme şenliğinde yöresel ürünler, kursiyerlerin yaptığı, kıyafet, takı, hediyelik eşya, el işi, tablolar ile kamu kurum ve kuruluşlarının tanıtıcı ve bilgilendirici stantları sergilendi.

Serginin açılışını gerçekleştiren Vali Atik, Öğrenme Şenlikleri kapsamında çeşitli kurslarda eğitim gören kursiyerlerin açtığı sergileri gezerek, inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Vali Atik, kursiyerlerle sohbet ederek, emeklerinden dolayı kendilerini kutladı.

Şenliklerde, halk oyunları gösterisi ve 14 Eylül Anadolu Lisesi öğrencilerinin mini konseri büyük bir beğeni topladı.

Öğrenme şenliklerinde; Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM), Aile Destek Merkezi (ADEM), Siirt Gençlik Kültür Evi, Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Engelsiz Yaşam Merkezi ve İlim Yayma Cemiyeti stant açarak, destek verdi.

Sergi, 2 gün açık kalacak.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın