SİİRT’TE SEVGİ BOHÇASI PROJESİ…

SİİRT’TE SEVGİ BOHÇASI PROJESİ…

Siirt İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği kentte yeni doğum yapan anne ve çocuğuna “Sevgi bohçası” hediye edildi.

Haberin Tarihi: 17 Ekim 2018

Siirt Devlet Hastanesi’nde doğum yapan 170 anne ve çocuğuna destek amaçlı içinde hijyen ve ihtiyaç malzemeleri bulunan paket ve hayırseverler tarafından alınan bebek arabaları hediye edildi.
İl Sağlık Müdürümüz Dr. Erol Emre Ömür gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan protokolle yeni doğan bebeklere destek amaçlı hediye paketleri ve hayırseverler tarafından verilen bebek arabalarını dağıttıklarını söyledi. Kızılay ile yapılan işbirliğinin ilçelere de yayılması için daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacaklarını belirten Ömür, Kızılay yetkililerine ve hayırseverlere teşekkür etti. Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Yener Tanık da Kızılayın sadece kötü günde değil iyi günde de insanların yanında olduğunu belirtti.
Tanık, “Sağlık Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği ilk etapta ihtiyaç sahibi 170 aileye, hem anneye hem bebek için hijyen paketi hediye ettik. Ayrıca hayırseverler tarafından bebek arabası verdik. İnşaallah Sağlık Müdürlüğümüzün talebi üzerine ilçelerimize de yardımlarımız olacak” dedi. Anne Şaziye Özçiçek ise kendilerinin ziyaret edilmesi ve hediye verildiği için memnuniyetini dile getirerek, “Allah devletimizden razı olsun. Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay yetkililerine teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın