Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’te Silah Ve Mühimmatlar Ele Geçirildi

Siirt’te Silah Ve Mühimmatlar Ele Geçirildi

Siirt’te gerçekleştirilen operasyonda, etkisiz hale getirilen 3 teröriste ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Haberin Tarihi: 19 Kasım 2017

Siirt Valiliğinden yapılan yazlı açıklamada, Eğlence Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde yer alan Ormanardı köyü kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve Güvenlik Korucularıyla birlikte gerçekleştirilen operasyonda, etkisiz hale getirilen biri kadın olmak üzere toplam (3) bölücü terör örgütü mensubu ile birlikte birçok silah ve mühimmat ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen silah ve mühimmatlar; (1) Adet Aksiyon Kamerası, (2) Adet AK-47 Kaleşnikof Tüfek, (1) Adet RPG-7 Roket atar, (1) Adet 9mm Browning Marka Tabanca, (40) Adet Tabanca Fişeği, (1) Adet tabamca Şarjörü, (11) Adet El Bombası, (6) Adet AK-47 Kaleşnikof Şarjörü, (4) Adet Kütüklül, (1) Adet Roketatar Mühimmat Çantası, (2) Adet Hafıza kartı ve Kart Okuyucu, (1) Adet Çep Çakısı (3) Adet Kol saati ele geçirilmiştir.

Ayrıca açıklamada, “Bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.” denildi.

Bir Yorum Yazın