SİİRT’TE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

SİİRT’TE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Vekili Zihni Yıldızhan’ın başkanlığında yapıldı.

Haberin Tarihi: 08 Kasım 2018

Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya; İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, ilgili kurum müdürleri ve kurul temsilcileri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, Siirt’te uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında genel bilgiler sundu.

Uyuşturucu ve madde bağımlığı ile ilgili mücadelenin etkili bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Vali Vekili Zihni Yıldızhan, Uyuşturucu ile mücadelenin topyekûn bir mücadele olduğuna dikkat çekerek, ailelere, sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlarımıza büyük görevler düştüğünü söyledi.

İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ‘da İçişleri Bakanlığı tarafından tanıtımı yapılan Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) Projesi’nin önemine dikkat çekti.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında 2018 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın