Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SİİRT’TE YENİ MÜFREDAT PROGRAMI TANITILDI

SİİRT’TE YENİ MÜFREDAT PROGRAMI TANITILDI

Siirt’te Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni müfredat programı tanıtıldı. Ülke genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen tanıtım programının Siirt ayağında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici yeni müfredat programını tanıttı ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Haberin Tarihi: 05 Eylül 2017

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda konuşan Başyemenici yeni programın 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanacağını ve gelecek yılda da bütün  sınıflarda uygulamanın gerçekleştirileceğini söyledi.

Yeni müfredat programının Cumhurbaşkanımızın da üzerinde ısrarla durduğu millilik ve değerler eğitimine önem verdiğini belirten bunların dışında 8 konuya da yer verildiğini ifade ederek “Yeni müfredat programı kes yapıştır, kopyala veya başka yerlerden alıntı bir müfredat değildir. Bu tamamen kendi yapımıza uygun bir müfredat programıdır.” Şeklinde konuştu.

Tanıtım programına milli eğitim il ve ilçe yöneticileri ile ilde görevli 50 formatör öğretmen katıldı. Benzer toplantıların önümüzdeki günlerde formatör öğretmenler tarafından ilçelerde diğer öğretmenlere yönelik olarak düzenleneceği belirtildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın